KDU.breadcrumbs.homeAktuálně 71. ples KDU - ČSL Prostějov
Zpět

71. ples KDU - ČSL Prostějov

Přidáno 27. 2. 2017
Ilustrační foto
 Sedmdesát jedna

Okresní výbor KDU-ČSL ve spolupráci s MěO KDU-ČSL Prostějov pořádal 71. okresní ples, který se konal dne 11. 2. 2017 v nádherných prostorách Národního domu v Prostějově. Je to doba života skoro jedné lidské generace. Vzpomněli jsme si i začátky, které bývaly velice skromné. Když se v lednu 1946 konal 1. ples, byla jeho příprava od kulturního programu až po občerstvení pouze v režii členů z řad okresních organizací Československé strany lidové, kterých bylo do komunistického převratu v roce 1948 v okrese Prostějov více jak 10. tis. I přes pokles našich kmenových členů snad ples prokázal, že se „blýská“ na lepší časy, neboť i mladých zatím hlavně příznivců přibývá.

Na ples přijalo pozvání mnoho vzácných hostů v čele s 1. místopředsedou KDU-ČSL a ministrem zemědělství ing. Marianem Jurečkou s chotí, (je to opravdu krásný přístup vzhledem k jejich 5 dětem - synům, co zůstaly doma), primátorkou města paní RNDr. Alenou Raškovou, krajským předsedou KDU-ČSL Mgr. Ivem Slavotínkem, nám. min. školství a dlouholetým bývalým ředitelem CMG  Mgr. Jaroslavem Fidrmucem  a dalšími významnými hosty veřejného, politického a obchodního života. Za přítomnosti více jak 130 účastníků plesu se prezentovaly do bohaté věcné tomboly či finančním darem jednak všechny naše okresní organizace a někteří naši členové. Na bohaté tombole se podílely i prostějovské firmy a sportovní kluby, za všechny můžeme jmenovat alespoň Mubea-HZP s.r.o, TOMI-Remont a.s,  FTL-First Transport Lines, a.s., TK Plus s.r.o. a další. Do tomboly přispěly i mimo domácí firmy i firmy z ostatních měst a ze zahraničí, pro zajímavost jmenuji Oltis Group s.r.o. Olomouc. Všem, kteří přispěli do tomboly, děkujeme.

Na plese vládla přátelská a srdečná atmosféra (bez nikam vedoucích politických debat), kterou umocnili i všichni vystupující v bohatém programu, jako domácí Národopisný soubor Mánes, nebo mladé orientální tanečnice AISHA z Němčic nad Hanou, pražská zpěvačka a prostějovská rodačka Irena Kousalová. Celým plesovým večerem nás provázela kapela MARBO z Dobrochova.

Již nyní vás bratři a sestry zveme a těšíme se na setkání s vámi 10. 2. 2018, kdy se bude konat 72. ples OV a MěO KDU-ČSL Prostějov.